Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Valuácia nehnuteľnosti

21.07.2022

Situácia na realitnom trhu je turbulentná, ceny za m2 sa neustále menia a s problémom správne nastaviť cenu nehnuteľnosti sa stretáva čoraz viac realitných maklérov, či ľudí, ktorí uvažujú o predaji svojej nehnuteľnosti. Správne ocenenie, je však kľúčové.

Proces predaja nehnuteľnosti je zdĺhavý, stresujúci a ovplyvnený emóciami. Rozhodovací proces trvá až 12 mesiacov, pričom pokiaľ nesprávne stanovíte predajnú cenu, môžete stratiť desiatky percent z trhovej ceny.

Práve správne ocenenie nehnuteľnosti môžete vyriešiť cez valuačný model Reado. Automatizovaný valuačný model Reado bol vyvíjaný v spolupráci s odborníkmi z praxe, realitnými profesionálmi, finančnými expertmi a konzultovaný s inštitúciami a autoritami, ktoré sú zodpovedné za regulovanie a dohľad nad finančným trhom a ochranou spotrebiteľa.

Celý model je vyvinutý tak, že stačí pár minút a získate presné ocenenie nehnuteľnosti. Vybrať si môžete z dvoch variant – rýchle ocenenie a presné ocenenie. Obe varianty Vám zaberú krátky čas, počas ktorého do systému vkladáte informácie týkajúce sa vašej nehnuteľnosti. Pri rýchlom ocenení ide skutočne len o základné dáta, ktoré nám pomáhajú určiť cenu nehnuteľnosti. Pri presnom ocenení dávame pozor, aby sme disponovali väčším množstvom informácií o Vašej nehnuteľnosti, ktoré nám pomôžu čo presnejšie určiť hodnotu bytu.

Valuačný model teda vypočíta trhovú cenu na základe vstupných dát o vami predávanej nehnuteľnosti s porovnaním cien a technických stavov nehnuteľností dostupných na trhu. Všetko prebieha online. Výsledná cena nie je pre predajcu záväzná, ale pomôže vám ako odrazový mostík k správnemu naceneniu bytu pre trh.

Potom, čo budete mať ocenenie nehnuteľnosti, vás kontaktujú odborníci z Reado s cieľom zistiť, či máte záujem o predaj oceneného bytu, vami preferovaný termín predaja, prípadne ďalšie špecifické potreby s predajom spojené a odporučia vám najlepšie riešenie. Reado ponúka tri varianty, aby každý klient mohol vybrať vhodné riešenie na základe individuálnej životnej situácie. Počas toho, čo sa Reado bude starať o úspešný predaj tvojej nehnuteľnosti, môžeš sledovať prostredníctvom Reado účtu, v akej je fáze.

Zdieľať článok:

Ďalšie články