Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Trendy v interiérovom dizajne pre rok 2022

10.03.2022

Každý rok prináša zmeny nielen do našich šatníkov, ale aj do našich príbytkov. Architekti a interiéroví dizajnéri sa pritom do trendov snažia vniesť nielen štýl, ale aj funkčnosť a praktickosť. Tento rok budeme v rámci nich využívať nielen neutrálne farby, ale aj sýte odtiene a výrazné dekorácie. Čo všetko teda zahŕňajú interiérové trendy pre rok 2022?

Žiadna dokonalosť, dôležité je zmysluplné využitie

Dokonalý obraz interiéru už dávno nie je na prvom mieste. Cieľom je, aby bol náš domov funkčný, praktický a pohodlný, až potom ho môžeme doplniť aj o trochu štýlu a najnovšie trendy. Okrem dôkladného využitia každého cm2 budú preto kreatívne riešenia práce z domu jedným z pretrvávajúcich tohtoročných trendov. A keďže sa stále väčšia pozornosť prikladá aj duševnému zdraviu, budeme okrem domácich kancelárií hľadať možnosti aj pre vlastný meditačný priestor.

Sofistikovaný industrializmus

Ceny nehnuteľností neustále rastú, preto bude v rámci interiérového dizajnu aj naďalej pretrvávať nadčasový dizajn. Ten nachádzame najmä v industrializme, ktorého jadro spočíva v navrstvení prírodných materiálov. Základom tohto sofistikovaného interiérového štýlu sú najmä betónové steny a oceľ, ak však máte sklon k teplejším odtieňom, nebojte sa siahnuť ani po dreve či bronze. Bez ohľadu na to, či si zvolíte teplejší alebo chladnejší variant, spleťou prírodných materiálov dodáte vášmu interiéru nadčasový základ, ktorý už na prvý pohľad pôsobí znakom tichého luxusu.

Harmónia kontrastov

Industriálny štýl je postavený na neutrálnych odtieňoch, ktorých výhodou je aj bezproblémová kombinácia s hravými a teplými farbami. Práve farby totiž výrazne ovplyvňujú atmosféru celkového priestoru, preto by sme sa nemali báť kombinovať ich v kontraste s neutralitou industriálneho štýlu. Okrem čierneho nábytku, ktorý každému domovu dodáva nádych impozantnej noblesy, môžete siahnuť aj po bytovom textile, obrazoch či iných dekoráciách vo výraznejšom prevedení. A hoci je farbou tohto roka Very Peri, môžete okrem odtieňov fialovej hojne využívať aj sýte zemité odtiene, červenú, žltú a oranžovú, ale aj jemnú hnedú, modrú a čiernu, ktoré vo vašom interiéri umocnia pocit domova.

Autentická udržateľnosť

Silný akcent prírodných materiálov sa v tohtoročných interiéroch prejaví aj z hľadiska udržateľnosti. Ako kontrastný doplnk k industriálnemu štýlu tak môžete využiť aj udržateľné bytové textílie, zeleň či zľahka opracovaný, na mieru vyrobený nábytok od lokálneho remeselníka. 

Osobitosť priestoru

Výrazné umelecké diela a dekorácie dodávajú priestoru väčšiu individualitu. A keďže momentálne sa snažíme svoju osobnosť pretaviť do každej oblasti života, ani náš domov nebude výnimkou. Zaobstarať by ste si preto mali aspoň jedno výrazné umelecké dielo, ktoré vás nejakým spôsobom charakterizuje. Či už to bude obraz, dekorácia alebo jedinečný kus nábytku, je to len a len na vás.

Starý dobrý minimalizmus

Minimalizmus bol v kurze už minulý rok, v roku 2022 však jeho podstatu ešte výraznejšie prehĺbime. Zabudnite preto na všetky preplnené miestnosti a nekonečné odkladanie všetkého, čo možno ešte niekedy využijete. Verte, že predmety, ktoré ste nevyužívali doteraz, s najväčšou pravdepodobnosťou nevyužijete už nikdy. Je preto načase pustiť sa do veľkého upratovania a všetkému, čo nevyužívate, nájdite radšej nového majiteľa. Minimalizmus si predsa pýta čisté, vzdušné priestory, bez ktorých nemá šancu vyniknúť ani jeden z vyššie spomínaných trendov.

Trendový a štýlovo zariadený interiér má význam nielen z hľadiska bývania, no môže byť dôležitým aspektom aj v procese kúpy či predaja nehnuteľnosti. Ak uvažujete nad kúpou či predajom vášho bytu, obráťte sa na Reado. Naši experti vám radi pomôžu s ľahkosťou a bez stresu zrealizovať jednu z najdôležitejších transakcií vo vašom živote.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Valuácia nehnuteľnosti

Správne nastavenie ceny nehnuteľnosti sa stáva čoraz väčším problém, s ktorým sa stretávajú aj realitní makléri.

Ekológia v interiérovom dizajne

Zariadiť si interiér tak, aby bol v súlade s princípmi udržateľnosti, nie je vždy ľahká úloha. Poradíme Vám, ako začať a na čo pri zariaďovaní myslieť.