Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Technické vymoženosti a moderná domácnosť

18.08.2022

Smart riešenia sa stali základným predpokladom rastu a napredovania, a oblasť nehnuteľností nie je výnimkou. Dôkazom toho je aj aktuálna cena realít, ktorá, okrem iného, zohľadňuje aj samotné technológie. Ich úroveň totiž pretvorila domov na miesto, ktoré okrem bývania poskytuje aj priestor pre relax a odpočinok.

Vďaka dnešným technologickým vymoženostiam a smart zariadeniam už nemusíte váš domov neustále upratovať. Inteligentné domáce spotrebiče to urobia za vás a vy si tak môžete čas strávený v pohodlí domova konečne naplno užívať. Viete aká technológia by vás mala pri kúpe bytu či domu zaujímať?

Alarmy a kamerový systém

Bezpečnosť je na prvom mieste, preto sa inteligentné smart technológie vo veľkom používajú aj na zabezpečenie domova formou rôznych alarmov, inteligentných zámkov na odomykanie a zamykanie dverí a okien či dymových senzorov. Neodmysliteľnou súčasťou inteligentnej domácnosti je tiež kamerový systém, vďaka ktorému viete, čo sa u vás doma deje bez ohľadu na to, či tam ste alebo nie.

Vetranie a rekuperácia

Na výstavbu dnešných nehnuteľností sa používa materiál s omnoho dôkladnejšou tesniacou schopnosťou než kedykoľvek predtým. Dokonalá izolácia si tak priam vyžaduje stálu výmenu vzduchu. Tú zabezpečuje rekuperačná jednotka, vďaka ktorej sa priestor v dome či byte nielen nepretržite vetrá, ale dochádza tiež k regulácii nadmernej vlhkosti, spätnému získavaniu tepla a tým aj k šetreniu nákladov na energie.

Senzor kvality ovzdušia

Rekuperačná jednotka síce zabezpečí výmenu vzduchu, senzor kvality ovzdušia sa však postará o to, aby spĺňal aj určité parametre. Senzor je totiž napojený na niekoľko ďalších inteligentných zariadení. Vďaka tomu dokáže zmerať vlhkosť, kvalitu a aj teplotu vzduchu a priamo cez aplikáciu vás upozorní, kedy treba zapnúť zvlhčovač vzduchu, posilniť vetranie alebo zapnúť kúrenie. Výhodou je, že všetky tieto činnosti viete pomocou smartfónu ovládať odkiaľkoľvek a vaši inteligentní pomocníci sa o všetko postarajú za vás.

Osvetlenie

Inteligentné riešenia sprevádzané vysokou dávkou pohodlia sa využívajú aj v rámci osvetlenia. Pomocou aplikácie ho viete pohodlne zapínať a vypínať, meniť intenzitu, farbu či teplotu. Svetelné senzory okrem toho viete prepojiť aj s inými procesmi, napr. so zaťahovaním či odostieraním roliet.

Inteligentné domáce spotrebiče

Moderná domácnosť sa už nezaobíde ani bez inteligentných spotrebičov, ktoré vám maximálne zefektívnia starostlivosť o domácnosť. Inteligencia domácich spotrebičov spočíva v napojení na wifi, vďaka ktorému ich viete ovládať naozaj odkiaľkoľvek. Pomocou aplikácie si tak viete pustiť práčku, zapnúť umývačku riadu či robotický vysávač, kým ste ešte v práci, a prísť tak do čerstvo povysávaného bytu s umytou podlahou. Relatívnou novinkou sú aj robotické čističe okien či inteligentné chladničky, ktoré vám vďaka zabudovaným kamerám umožnia skontrolovať ich obsah v prípade, že ste si zabudli nákupný zoznam. A ak ste kávičkár, iste by vám nemal chýbať smart kávovar, ktorý vám pripraví šálku obľúbenej kávy, kým vy ste ešte v posteli.

Smart technológií v domácnosti je samozrejme viac a toto bol len zlomok z nich. Ak hľadáte alebo predávate nehnuteľnosť, ktorá nimi disponuje, obráťte sa na Reado. Naši experti vám pomôžu celý proces kúpy či predaja zvládnuť s ľahkosťou a bez stresu.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Ako hľadať v katastri nehnuteľností

Pripravili sme pre vás jednoduchá návod ako sa rýchlo zorientovať v katastri nehnuteľností, čo z neho vyčítate a ako vám môže pomôcť katastrálna mapa.