Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Rozhoduje fotografia pri predaji/prenájme nehnuteľnosti?

06.10.2022

Z pohľadu skúseností marketérov vieme, že obal predáva. Dizajn obalu, farebnosť a celkovo vizuálne prevedenie dokáže lákať tak, že ľudia sa rozhodnú pre kúpu produktu, bez ohľadu na to, že ešte nič nevedia o jeho kvalite. Je toto možné aplikovať aj v predaji, či prenájme nehnuteľnosti? My si myslíme, že áno.

Vzbudenie záujmu

Ste kupujúci a už nejakú dobu hľadáte vysnívané bývanie. Máte preferovanú lokalitu, ale nie je to pre vás rozhodujúce. Túžite po krásnom svetlom byte, no fotografie na realitných portáloch stále nekorešpondujú s vašimi očakávaniami. Práve v takýchto momentoch, kedy surfujete po realitných ponukách, je dôležité, aby inzerát zaujal titulnou fotografiou.

Práve kvôli vzbudeniu prvotného záujmu je titulná fotografia veľmi podstatná. Ak ju zvolíte správne, môže to výrazne zvýšiť váš úspech na predaj inzerovanej nehnuteľnosti. Nestačí mať krásne zábery po otvorení ponuky, primárne je potrebné voliť efektnú prvú fotografiu, ktorú kupujúci vidí ešte predtým ako samotný inzerát otvorí.

Ak už titulnú fotku máte jednoznačne vybratú, bude potrebné vybrať ďalšie fotky, ktoré vyzdvihnú pozitíva predávanej nehnuteľnosti a v najlepšom svetle odprezentujú ďalšie priestory bytu. Cieľom dobrého inzerátu je poskytnúť dôležité informácie o nehnuteľnosti, ale hlavne vyzdvihnúť všetky pozitíva, ktoré môžu potenciálnych kupcov zaujať.

Uvádzajte len pravdivé informácie

Hovorí sa, že v predajnom procese je dôležité dbať na pozitívnu emóciu. To isté platí aj pri predaji nehnuteľnosti. Neuvádzajte v inzeráte informácie, ktoré pri osobnej prehliadke neviete deklarovať. Rovnako sa to týka aj fotografií. V dnešnom svete moderných technológií sú veľmi obľúbené širokouhlé objektívy, ktoré fotky natiahnu a priestor tak môže pôsobiť veľkorysejšie. Pri osobnej návšteve sa všetko odhalí.

Uprataný interiér

Ak ste sa rozhodli svoju nehnuteľnosť predať prípadne prenajať, predtým ako začnete pripravovať materiály na inzerát, poupratujte. Čistý interiér s krásnymi dekoráciami sa bude dať určite ľahšie nafotiť a budete schopný pripraviť si tak výborné prezentačné fotky. Byty zapratané nábytkom alebo znečistené, nebudú na potenciálneho kupujúceho pôsobiť pozitívne. Ak sa rozhodnete využiť služby realitného agenta, môžete sa spoľahnúť na „homestaging“. Agent presne vie ako byt pripraviť a nafotiť, aby ste zvýšili úspešnosť predaja.

Ak ste v procese rozhodovania o predaji, či kúpe bytu, ale neviete aké kroky urobiť, aby predaj nehnuteľnosti prebehol hladko a rýchlo, obráťte sa na Reado. Váš byt v prvom kroku oceníme, aby ste vedeli ako správne nastaviť cenu. A v prípade predaja Váš byt prevezmú do rúk naši odborníci, ktorí vám s celým procesom pomôžu a dotiahnu do úspešného konca.

V prípade, že naopak svoj vysnívaný byt ešte len hľadáte a v realitných ponukách nenachádzate, to čo hľadáte, dajte nám vedieť. Na našej stránke vyplňte svoje preferencie a parametre a my vám váš vysnívaný byt nájdeme. Všetky nové ponuky bytov na trhu budete mať k dispozícii ako prví!

Zdieľať článok:

Ďalšie články