Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Predaj bytu rýchlo a bezpečne

09.06.2022

Keďže predaj a kúpa nehnuteľnosti je jedno z najťažších životných rozhodnutí, je vhodné, do celého procesu zahrnúť odborníkov, ktorí vám s predajom a kúpou pomôžu a prevedú vás celým procesom bez zbytočných komplikácií.

Práve preto je tu Reado, ktoré spája inovatívne technológie a realitný trh. Snaží sa klientom poskytnúť jednoduché a rýchle riešenie predaja nehnuteľnosti, zvýšiť istotu predaja a naopak eliminovať stresujúce faktory spojené s celým procesom, medzi ktoré patria napríklad nespoľahliví kupujúci, podhodnotenie nehnuteľnosti, zlý výber makléra alebo neznalosť realitného trhu. To všetko s využitím moderných technológií, ktoré umožňujú bleskové ocenenie nehnuteľnosti aj vybavenie celého procesu online.

Inovatívnosť služby spočíva predovšetkým v tom, že vy ako klient všetkú potrebnú administratívu vybavíte prostredníctvom svojho Reado účtu cez internet, a to vrátane ocenenia nehnuteľnosti. Odpadá Vám tak papierovanie a zbytočné časové prieťahy s ním spojené. Veľkou výhodou je tiež možnosť výberu z troch pripravených riešení pre rôzne životné situácie a spojenie predaja starej nehnuteľnosti s kúpou novej.

Predaj nehnuteľnosti ovplyvňujú viaceré faktory

Do predaja nehnuteľnosti často zasahujú rôzne životné situácie, ako je napríklad dedičstvo, rozvod alebo potreba bývania pre novú rodinu. My v Reado tieto faktory zohľadňujeme a snažíme sa vyhovieť vašim špecifickým potrebám. Predaj nehnuteľnosti je zdĺhavá, komplexná a stresujúca záležitosť, ktorú výrazne ovplyvňujú emócie. Rozhodovací proces trvá až 12 mesiacov, pričom pokiaľ má predávajúci nesprávne stanovenú predajnú cenu, môže stratiť až 24 percent z trhovej ceny.

Okrem toho ovplyvňujú úspešnosť predaja aj ďalšie vonkajšie faktory, ako je napríklad sezónnosť. Práve preto sú tu naši experti, ktorí vám poradia, kedy je na predaj nehnuteľnosti najvhodnejší čas a kedy sa mu naopak radšej vyhnúť.

Celé rozhodnutie o postupe predaja potom prispôsobujeme individuálnej situácii klienta. Niekto s predajom neponáhľa a počká si na najlepšiu ponuku, niekto naopak potrebuje byt predať čo najrýchlejšie. V Reado máme pripravené riešenia, ktoré pokrývajú tri najčastejšie motivácie ľudí na predaj nehnuteľnosti. Myslíme aj na klientov, ktorí okrem predaja nehnuteľnosti riešia aj kúpu nového bývania.

Riešenie bývania na mieru

Prvým krokom k úspešnému predaju prostredníctvom Reado je bezplatné ocenenie nehnuteľnosti. Prebieha pomocou softvérového programu AVM (automatizovaný valuačný model), ktorý vypočíta trhovú cenu na základe vstupných dát o predávanej nehnuteľnosti a porovnaní cien a technických stavov nehnuteľností dostupných na trhu. Výpočet trvá pár minút a všetko prebieha online. Výsledná cena nie je pre vás záväzná, ale pomôže Vám ako odrazový mostík k správnemu naceneniu bytu pre trh. 

Potom, čo budete mať ocenenie nehnuteľnosti, vás kontaktujú odborníci z Reado s cieľom zistiť vaše špecifické potreby a odporučia Vám najlepšie riešenie. V Reado ponúkame tri varianty, aby ste si mohli vybrať vhodné riešenie na základe individuálnej životnej situácie. Počas toho, čo sa Reado bude starať o úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti, môžete sledovať prostredníctvom Reado účtu, v akej je fáze.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Prečo využiť služby Reado?

Reado využíva inovatívne riešenia a umožňuje predať a kúpiť nehnuteľnosť jednoducho, rýchlo, s istotou a bez stresu.

Ako hľadať v katastri nehnuteľností

Pripravili sme pre vás jednoduchá návod ako sa rýchlo zorientovať v katastri nehnuteľností, čo z neho vyčítate a ako vám môže pomôcť katastrálna mapa.