Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Najlepšie lokality na bývanie v Bratislave

03.03.2022

Výber bývania je jedným z najdôležitejších rozhodnutí v živote. Priestor, ktorý bude “len pekný”, už totiž nestačí, pretože omnoho dôležitejšou sa stáva jeho lokalita. Viete, ktoré lokality sú najlepšími v hlavnom meste, ak berieme do úvahy zeleň v okolí, blízkosť parkov, občiansku vybavenosť, bezpečnosť, dostupné služby, či možnosti trávenia voľného času?

Koliba v Novom Meste

Bratislavská Koliba je jednou z najatraktívnejších lokalít hlavného mesta. Známa je ako domov umelcov, ktorý už z diaľky vidieť vďaka televíznej veži na Kamzíku. Od centra je vzdialená len pár minút, napriek tomu ju však lemuje rozsiahly les, ktorý vyhľadávajú všetci Bratislavčania. Okrem dobre známej Železnej studienky tu totiž nájdete aj viacero turistických trás a detských ihrísk. Koliba okrem množstva zelene ponúka aj plnú občiansku vybavenosť, a tak miestni nie sú odkázaní na služby v centre mesta. Okrem potravín tu nájdete aj materskú a základnú školu, pričom výhodou je aj dobré spojenie MHD s centrom mesta a s blízkymi Kramármi.

Slavín v Starom Meste

Oblasť Slavína je známa najmä vďaka pamätníku pripomínajúcemu udalosti 2. svetovej vojny. Vďaka historickému významu ide o jednu z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Bratislave, pričom z hľadiska bývania ide o jednu z jej najlukratívnejších častí. Bývanie na Slavíne je doslova ikonické. Tunajšie nehnuteľnosti sú obklopené zeleňou a keďže sú dostatočne vzdialené od každodenného ruchu mesta, poskytujú súkromie a pokoj. Ozajstnou pridanou hodnotou Slavína sú však jeho jedinečné panoramatické výhľady, ktoré vám celú Bratislavu ponúkajú ako na dlani.

Horský park uprostred Starého Mesta

Ďalšou z top lokalít je bývanie v blízkosti Horského parku. Jeho základ tvorí pôvodný, niekoľko sto rokov starý lesný porast. Bývanie v tejto lokalite je typickým rezidenčným bývaním, ktoré rešpektuje miestnu zeleň a pôvodný lesopark, pričom poskytuje pomyselný únik z mesta. Dokonalé súkromie v objatí prírody kombinuje s kompletným občianskym vybavením, ktorého súčasťou je aj bezproblémové spojenie s centrom nielen počas dňa, ale aj v noci.

Nový Ružinov

Sen o bývaní v objatí zelene môžete snívať aj v modernej štvrti Nový Ružinov, ktorá vám poskytne nielen dobré spojenie s centrom a kvalitnú infraštruktúru, ale aj pocit slobody a vytúženého relaxu. Útulné bytové vilky s otvorenými predzáhradkami pôsobia príjemným vidieckym dojmom. Okrem dostatku zelene je ich výhodou aj komunitný ráz, vďaka ktorému je nadväzovanie vzťahov so susedmi omnoho jednoduchšie.

Zaha Hadid v blízkosti Starého Mesta

Preferencie na lokalitu vysnívaného bývania sú rôzne a každý si vyberá podľa vlastných očakávaní od lokality. Pre niekoho je dôležitá dostupnosť do mesta, možnosti parkovania, iný zase uprednostní zeleň a možnosti na voľnočasové aktivity. 

Ak aj vy uvažujete nad kúpou, či predajom vášho bytu, v tom prípade, sa obráťte na Reado a získajte informácie k vami preferovanej lokalite. Naši experti vám radi pomôžu s ľahkosťou a bez stresu zrealizovať jednu z najdôležitejších transakcií vo vašom živote.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Cenová mapa bytov Bratislava

Získajte kompletný prehľad o cenách bytov v Bratislave a okolí. Dáme vám kompletný prehľad o mestských častiach aj uliciach.