Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Nadčasové kúsky do interiéru

25.08.2022

Správne zariadenie interiéru je dôležité, práve preto, aby sme sa v danom priestore cítili dobre. Pri zariaďovaní vám ako prvé iste napadne siahnuť po aktuálnych trendoch, moderných farbách a trendy interiérových doplnkoch, ktoré by z vášho príbytku vytvorili dokonale vkusný a estetický priestor. Nestačí byť trendy, to platí aj pri zariaďovaní interiéru. Omnoho dôležitejší je štýl a ten dosiahnete práve nadčasovými interiérovými kúskami.

Moderné doplnky, ktoré sú aktuálne trendy, sú síce krásne, ale ak na nich postavíte celú identitu vášho interiéru, nebude to stačiť. Je to totiž prístup, ktorý by sme mohli prirovnať k fast fashion. Znamená to, že ak takto vyskladaný interiér pravidelne nezmodernizujete, bude pôsobiť tuctovo a gýčovo zároveň. Urobte to inak. Stavte na nadčasové kúsky, ktoré budú mať v rámci interiéru omnoho dlhšiu životnosť.

Vkusný starožitný nábytok

Ak chcete, aby váš domov dýchal osobitou atmosférou, určite zainvestujte do starožitného nábytku. Dokonale zvýrazní aj minimalistický interiér a dodá vášmu domovu elegantnú nadčasovosť. Pamätajte však, že ide o poriadne drahé kúsky, ktorých cena vás môže nemilo prekvapiť. Výhodou sú však kvalitné imitácie, ktoré sú dnes už bežne dostupné na viacerých e-shopoch. Pamätajte však, že ak sa už pre takýto kúsok nábytku rozhodnete, nešetrite na cene. Tá sa totiž zvykne odraziť na kvalite prevedenia, ktorá môže celý dojem z nadčasového kúsku totálne pokaziť.

Umelecké diela

Jedným z nadčasových interiérových kúskov sú práve umelecké diela. Nemusí pritom ísť len o obrazy, ktoré sú neraz aj samotnou investíciou. Pokojne môžete siahnuť aj po umeleckých sochách, grafikách, sviečkach či ručne vyrábaných pletených dekoráciách. Aktuálnym trendom sú napríklad aj ručne vyrábané dekorácie, vázy či keramika z pálenej hliny, ktoré zároveň efektívne využijete aj v rámci domácnosti.

Premyslený ukladací priestor

Éra preplneného interiéru s množstvom malých, milých, no vlastne zbytočných drobností, je (našťastie) dávno preč. Nahradil ju presný opak - vzdušný, čistý priestor, symetrické línie a veľký ukladací priestor, kam všetky drobnosti pohodlne ukryjete. Veľký ukladací priestor vám dáva nesmierny komfort a umeleckým dielam, ktoré naň bez problémov uložíte, zas skvelú šancu dokonale vyniknúť.

Dizajnové osvetlenie

Okrem umeleckých diel je jednou z dominánt súčasných interiérov aj osvetlenie. Vďaka svojmu dizajnovému prevedeniu sa z plafónu presunulo viac do priestoru, a tak dáva majiteľom aj celkom nové možnosti jeho využitia.

Nadčasový textil

Silným prvkom, ktorý dokáže do interiéru vniesť kus nadčasovosti, je aj textil, resp. všetky doplnky a nábytok, v rámci ktorého je využitý. V tomto prípade máte pri výbere farby povolené riadiť sa trendmi, v otázke materiálu však buďte neoblomní a vyberte si výhradne taký, ktorý je citlivý a ohľaduplný voči vašej pokožke. Vyselektujte preto doplnky a nábytok potiahnutý syntetikou a inými umelými materiálmi a namiesto toho investujte najmä do ľanu, bavlny, vlny či do kokosových vlákien.

Výhodou je, že interiér s niekoľkými dominantnými prvkami a nadčasovými kúskami už netreba nijako špeciálne zariaďovať, práve naopak. Stavte na jednoduchosť a neutralitu, ktoré váš domov príjemne zjednotia a dodajú mu tak pokojnú atmosféru.

Ak je nehnuteľnosť doplnená o nadčasové interiérové kúsky vaším snom, prípadne sa snažíte takúto nehnuteľnosť predať, určite sa obráťte na Reado. Naši experti vám radi pomôžu celý proces kúpy či predaja zrealizovať rýchlo, jednoducho a bez zbytočného stresu.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Čo je Reado ?

Našou misiou je podporiť najdôležitejšiu transakciu v živote pomocou inovatívnych riešení ....

Správne ocenenie nehnuteľnosti

Akú cenu má vaša nehnuteľnosť? Toto je otázka, ktorá sa mihne v hlave každého človeka, ktorý uvažuje nielen nad predajom svojej nehnuteľnosti, ale zvažuje aj kúpu novej.