Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Nadčasová kuchyňa

15.09.2022

Vedeli ste, že dizajn vašej kuchyne alebo akejkoľvek miestnosti vo vašej domácnosti môže mať obrovský vplyv na vašu náladu počas dňa? Áno, je to tak! Poďme sa preto pozrieť na to, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá vás bude baviť a poskytne vám lepšiu funkčnosť a zároveň zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti.

V tomto článku vám pomôžeme pozdvihnúť váš projekt rekonštrukcie, či malej úpravy kuchyne tým, že vám poskytneme 6 osvedčených tipov, ako pozmeniť priestor na varenie tak, aby plnil účel a bol vizuálne atraktívny.

Tip #1: Viac farieb

Okrem estetiky môžu mať farby, ktoré používate vo svojom dome, hlboký vplyv na emocionálnu pohodu vás, vašej rodiny a dokonca aj vašich hostí. Farby okamžite vplývajú na náladu, podvedome sprostredkúvajú emócie.

Ak siahnete po žltých akcentoch, rozjasnia vašu kuchyňu a dodajú vám energiu. Náznaky smaragdovej zelenej môžu vyvolať veselú, luxusnú sofistikovanosť. Modrozelená farba inšpirovaná pobrežím dodá veselú, pokojnú, pokojnú a sebavedomú náladu. Námornícka modrá je vysoko produktívna farba, či už sa používa v kancelárii, kuchyni alebo akejkoľvek miestnosti na oživenie. Napokon, odvážna červená je energická voľba, ktorá môže váš priestor na varenie okoreniť. Ak však chceme modernú kuchyňu, bude lepšie siahnuť po zemitých farbách a viac farieb docieliť doplnkami, ktoré celkový dojem dotvoria.

Tip #2: Zlepšite si náladu

Výskumy ukazujú, že správne osvetlenie môže výrazne zlepšiť náladu človeka. Začnite s využitím čo najväčšieho množstva prirodzeného svetla alebo zvážte pridanie okien či strešných okien, aby ste do vášho domova priviedli viac slnečného svetla. Je známe, že prirodzené svetlo má veľmi upokojujúce účinky, zatiaľ čo drsné umelé svetlo môže vyvolať pocity stresu a negativity.

Nemáte dostatok prirodzeného svetla? Existuje veľa alternatív! Skúste vylepšiť svoje svietidlá modernými mäkkými žiarovkami, LED diódami, osvetlením pod skrinky a ďalšími. Môžete tiež strategicky umiestniť zrkadlá do svojho interiéru, aby odrážali prirodzené svetlo, pridať do svojho dizajnu sklenené dvierka predných skriniek alebo pridať pracovné osvetlenie do prípravných priestorov.

Tip #3: Zvýšte svoje pohodlie

Štýlové sedenie, ktoré je super pohodlné, je predzvesťou dobrého rozpoloženia. Takže nezabudnite zakomponovať sedenie, ktoré je štýlovo príťažlivé a pohodlné na každodenné používanie. Vďaka tomu bude vaša kuchyňa pohodlnejšia pre vás a vašich blízkych.

Tip #4: Pridajte flóru

Od drobných sukulentov až po nápadné tropické odrody ponúkajú izbové rastliny mnoho výhod. Cenovo výhodné izbové rastliny, ktoré zlepšujú náladu a čistia vzduch, tiež zlepšujú relaxáciu, inšpiráciu a sústredenie.

Pridaním rastlín a zelene do vášho priestoru nielen zlepšíte kvalitu vzduchu vo vašom dome, ale vôňa čerstvej zelene vám môže pozitívne zlepšiť aj náladu.

Tip #5: Udržujte čistotu

Štýlové úložné riešenia môžu tiež výrazne ovplyvniť celkovú dispozíciu. Správne skladovanie pomáha zaistiť čistotu interiéru. Ak máte pochybnosti a neviete ako správne navrhnúť umiestnenie skriniek a uložných priestorov, neváhajte sa opýtať svojho dizajnérskeho konzultanta.

Tip #6: Myslite na použiteľnosť, efektivitu a dlhodobosť

Je kuchynská doska v správnej výške? Sú spotrebiče umiestnené tak, aby boli ľahko dostupné? Dokážete pripraviť jedlo iba jedným alebo dvoma krokmi v akomkoľvek smere? Budete vedieť pohodlne manévrovať vo vašej kuchyni o 10 až 15 rokov? A čo svokor, rodič alebo kamarát?

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Ako hľadať v katastri nehnuteľností

Pripravili sme pre vás jednoduchá návod ako sa rýchlo zorientovať v katastri nehnuteľností, čo z neho vyčítate a ako vám môže pomôcť katastrálna mapa.

Moderná obývačka

Ak hľadáte tipy ako si zariadiť modernú obývačku, v ktorej sa budete cítiť komfortne, čítajte ďalej.