Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Moderná obývačka

28.07.2022

Milujete vzhľad moderného dizajnu? Hľadáte nápady, ktoré vám pomôžu navrhnúť modernú obývačku dokonale prispôsobenú vášmu osobnému vkusu? Izba, ktorá rozpráva váš príbeh? A spĺňa všetky vaše funkčné potreby? Potom ste na správnom mieste!

Slovo „moderné“ sa pri interiérovom dizajne používa často, ale čo v skutočnosti znamená? Je bežné, že si ľudia mylne myslia, že ide o slovo, ktoré zahŕňa jednotný vzhľad, ale v skutočnosti je to kategória, ktorá môže pokryť celé spektrum štýlov – štýlov, ktoré sa chystáme preskúmať aj v tomto článku, takže pokračujte v čítaní.

6 nápadov, ktoré vám pomôžu navrhnúť modernú obývačku vašich snov

Naplánujte si rozloženie

Pred samotným začiatkom zariaďovania je najlepšie si rozloženie obývačky naplánovať. Zamyslite sa nad účelom, ktorý má obývací priestor plniť. Máte veľkú rodinu a chcete v obývačke tráviť svoj voľný čas? Alebo sa vám páči otvorený priestor, v ktorom budete hostiť svoje návštevy? Odporúčame nájsť rovnováhu medzi týmito dvomi účelmi.

Neprekombinujte

Existujú dve veci, ktoré môžu spôsobiť, že sa ľudia v obývačke budú cítiť nepríjemne. Po prvé, je to rozloženie. Napríklad poloha vašej sedacej súpravy môže byť otočená smerom od dverí alebo sa vám môže zdať, že musíte prejsť labyrintom, kým si budete môcť sadnúť.

Znížiť pocit komfortu v obývacom priestore tiež môže prehnaný luxus. Ak sa v obývačke nachádza zbierka drahých a jemných bytových doplnkov, môže to v ľuďoch vzbudzovať obavy, že by mohli niečo náhodne rozbiť.

Pracujte s paletou

Najlepší spôsob, ako z obývačky vytvoriť jeden celok, v ktorom budú farby so sebou hrať, je použiť farebnú paletu ako základ pre výber prvkov a držať sa jej. Skúste experimentovať s rôznymi vzormi a textúrami, aby ste pridali viac osobitosti, ak sa vám práca s jednou paletou bude zdať obmedzujúca.

Vyberte si elegantný nábytok

Ďalším prvkom, ktorý dokáže zjednotiť vzhľad vašej modernej obývačky je nábytok. Obývací priestor hrá hlavnú rolu zo všetkých miestností v byte či dome. Dbajte preto, aby väčšie kusy nábytku boli vyberané s citom. Ak ste použili viacero vzorov a textúr na doplnkoch, či tapetách, pri nábytku voľte radšej jednofarebné kusy. Naopak, ak máte jednofarebné steny a žiadne výstrednejšie doplnky, pri výbere nábytku môžete povoliť uzdu.

Nezabudnite na úložné priestory

Áno, aj v obývačke je dobré mať úložné priestory, v ktorých schováte všetko nepotrebné, čo by mohlo narúšať vizuálnu čistotu. Vstavané skrine až po strop, ktoré splynú so stenou sú výborným riešením. Ak však nemáte dostatok priestoru voľte aspoň obývacie steny, ktorými zakryjete káble a iné technológie, ktoré by v čistom priestore pôsobili rušivo.

Pridajte umenie a doplnky

Vaša obývačka sa pravdepodobne už v tomto bode začína formovať, takže je čas pridať svoje detaily. Tými sú doplnky a umenie, ktoré môžu ďalej pridať štýl a príbeh, ktorý chcete, aby vaša obývačka rozprávala.

Na spríjemnenie priestoru využívame aj bytové doplnky. Napríklad koberce a koberčeky môžu určite zvýšiť domácu atmosféru aj v elegantnom a minimalistickom modernom priestore.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Ako hľadať v katastri nehnuteľností

Pripravili sme pre vás jednoduchá návod ako sa rýchlo zorientovať v katastri nehnuteľností, čo z neho vyčítate a ako vám môže pomôcť katastrálna mapa.