Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Minimalizmus v byte

16.06.2022

Ste v štádiu zariaďovania nového bytu, alebo uvažujete o kúpe bytu v stave holobytu? Prípadne je nutná rekonštrukcia? Tak či onak, máme pre vás tipy ako zariadiť kuchyňu v minimalistickom štýle, ktorý bude plniť svoju funkciu dokonale zariadenej kuchyne.

Kuchyňa v minimalistickom štýle s prvkami škandinávskeho dizajnu predstavuje funkčný a moderný dizajn v jednom. Charakteristickými vlastnosťami sú jednoduchosť, ľahko udržateľná čistota a poriadok.

Stavte na farebnosť

Dvoma základnými farbami charakteristickými pre minimalizmus sú biela a čierna. Práve vďaka týmto farbám hravo dosiahnete cielený minimalizmus. Staviť však môžete aj na farebnejšie odtiene a ich kombináciu. Kľúčovým v tomto prípade bude vybrať si z farebnej palety dominantný odtieň a k nemu voliť sekundárny odtieň, ktorý bude dokonale ladiť.

Praktický minimalizmus

Detail. To je ďalší charakteristický znak pre minimalizmus. Typickým príkladom v rámci kuchyne je využitie systému „push & pull“. To znamená, žiadne kľučky, ktoré by jednoduchosť priestoru narúšali. Praktickosť tohto štýlu tiež spočíva v množstve úložného priestoru, preto sú kuchynské skrinky vysoké až po strop.

Dizajnové spotrebiče

V dnešnej dobe máme šťastie, že výrobcovia kuchynských spotrebičov stavajú už nie len na funkčnosť, ale aj na dizajn. Nie je teda problém nájsť dobre vyzerajúce spotrebiče, ktoré dokonale ladia so zvolenými skrinkami, či pracovnou doskou.

Kým v minulosti ľudia uprednostňovali množstvo doplnkov, sošiek, dnes je preferovaný skôr opak. Žiadne zbytočné predmety, ktoré by jednoduchosť priestoru pokazili. Čím však v prípade minimalizmu nemusíte šetriť sú rastliny, práve tie dokonale dotvoria jednoduchosť priestoru. Ak je súčasťou kuchyne aj jedáleň, prípadne kuchynský ostrovček, stavte na dizajnové stoličky, či unikátny stôl.

Najväčším benefitom minimalistických kuchýň je jednoduché začlenenie do obytného priestoru. Práve tento druh kuchýň Vám pomôže krásne prepojiť obývací priestor a poskytne vám priestor na kreatívu v obývačke.

Viac nápadov na zariadenie vysnívaného bytu Vám prinesieme v ďalšom blogu. Ak ste však momentálne v štádiu hľadania novej nehnuteľnosti, alebo potrebujete pomôcť s financovaním, neváhajte sa obrátiť na našich expertov z Reado. Majú pre Vás pripravené viaceré riešenia, ktoré budú dokonale ladiť s vašimi potrebami. Viac na https://reado.sk/.

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Čo je Reado ?

Našou misiou je podporiť najdôležitejšiu transakciu v živote pomocou inovatívnych riešení ....