Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Byt ako investícia. Využite potenciál svojho bytu naplno!

02.06.2022

Keďže situácia na realitnom trhu je v poslednom období poriadne turbulentná, ceny nehnuteľností sa neustále vyvíjajú. Už to nie je ako niekedy, že ceny bytov a domov stagnujú a aj za dlhšie obdobie nedochádza k podstatným výkyvom. Momentálne je to úplne inak!

Situácia sa dynamicky mení a preto je ťažšie odhadnúť akú aktuálnu cenu má váš byt. V tomto prípade je vhodné obrátiť sa na odborníkov, ktorí sú v oblasti realít zorientovaní. Neoplatí sa spoliehať na laické odhady, či porovnávania. Každý byt je iný, má iné kvality.

Ako zistím za koľko predať byt?

Ak ste sa rozhodli svoj byt predať, čaká vás druhý najdôležitejší krok. Stanoviť cenu bytu. Za koľko teda predať svoj byt? Je dôležitá rozloha, alebo hrá väčšiu rolu lokalita? Pivnica, klimatizácia, parkovacie státie, či iné vybavenie bytu patria medzi silné parametre oceňovania. Málokto však vie určiť akou silnou mierou dokážu ovplyvniť konečnú sumu.

Práve preto je tu Reado s unikátnym AVM, čiže automatickým valuačným modelom, ktorý presne vyhodnocuje všetky vstupné parametre a vypočítava trhovú cenu nehnuteľnosti. S týmto unikátnym riešením sme prišli preto, aby si naši klienti boli istí hodnotou svojej nehnuteľnosti, aby naplno využili potenciál svojho bytu a vo finančnom meradle tak neprišli o peniaze.

Presná hodnota aj pomoc s predajom

Potrebujete vedieť akú má vaša nehnuteľnosť hodnotu? S Reado môžete získať okamžité ocenenie zadarmo pomocou unikátneho valuačného modelu, ktorý analyzuje viac ako pól milóna transakcií. Ak naopak potrebujete kúpiť, osloví vás široká ponuka vyhovujúca práve vašim kritériám. Ak na zmenu potrebujete viac času, Reado Switch vám umožní predať a kúpiť naraz s dostatočným časom na vyriešenie administratívy a následné sťahovanie. S Reado Easy zase dokážete predať okamžite a do 48 hodín viete mať ponuku od stoviek hotovostných kupujúcich. Reado Expert pre vás vyhodnotí najlepšieho makléra, s ktorým predávate za najvyššiu cenu.

Cena tvorená nielen dopytom

Tí, čo sa rozhodli predať svoju nehnuteľnosť sú častokrát presvedčení o tom, že cenu bytu určuje trh a miera dopytu po nehnuteľnostiach. Nemusí to však byť len o dopyte, ktorý je v súčasnosti na Slovensku v globále väčší než ponuka. Len v Bratislave priemerná cena za m2 v novostavbe prekročila hodnotu 3500€ za m2. Do hodnoty nehnuteľnosti však vstupujú viaceré parametre, ktoré si často neuvedomujeme, čo vedie k podhodnoteniu ceny. Vedieť presnú hodnotu je navyše potrebné nielen z pohľadu predaja ale napríklad aj poistenia bytu. Ak ste uzatvárali poistku pred povedzme 2–3 rokmi, dnes bude určite neaktuálna. Podľa štatistík NBS ceny bytov za posledný rok narástli rádovo v priemere o 23%. Neváhajte preto a zistite si podrobne ako sa nárast týkal práve vašej nehnuteľnosti na reado.sk

Zdieľať článok:

Ďalšie články