Plánujete kúpiť ? Získajte najnovšie ponuky ako prví !
Reado

Automatizované ocenenie

27.01.2022

Kalkulačiek na ocenenie nehnuteľnosti ste vyskúšali už veľa. Niektoré webové stránky poskytujú veľmi triviálny výpočet ceny nehnuteľnosti na základe len špecifikácie typu nehnuteľnosti, výmery a lokality. Uvedenie týchto údajov nie je dostatočné pre presné vyhodnotenie ceny nehnuteľnosti. Iné vás lákajú na “bezplatné” ocenenie, aby od vás získali kontaktné údaje. Samozrejme, existujú aj poskytovatelia, ktorí nemajú záujem od vás získať len kontaktné údaje, ale skutočne poskytnúť vám čo najpresnejšie ocenenie vášho najhodnotnejšieho aktíva. Treba dodať, že automatizované ocenenia zatiaľ nie je možné použiť na právne účely alebo pre banku pri kúpe nehnuteľnosti. Stále je potrebný znalecký posudok od znalca, ktorý vám posudok pripraví do pár týždňov, až do jedného mesiaca (v niektorých prípadoch aj dlhšie). Svet sa ale zrýchľuje a klienti stále viac vyžadujú lepšie, transparentnejšie a rýchlejšie služby.

Automatizovaný valuačný model Reado, ktorý už poskytol ocenenie tisíckam z vás, sme vyvíjali v spolupráci s odborníkmi z praxe, realitnými profesionálmi, finančními expertmi a konzultovali s inštitúciami a autoritami, ktoré sú zodpovedné za regulovanie a dohľad nad finančným trhom a ochranu spotrebiteľa.

Čo je Automatizovaný valuačný model (AVM)?

AVM je softvérový program, ktorý pomocou matematických funkcií a modelovania a komplexnej databázy obsahujúcej dáta o cenách a technickom stave nehnuteľností poskytuje ocenenie nehnuteľnosti. Akonáhle poskytnete vstupné dáta o nehnuteľnosti, ktorú chcete oceniť, AVM vám poskytne výstupné dáta - ocenenie.

AVM ale nie je nový pojem. Automatizované valuačné modely existujú od začiatku milénia, od nástupu internetu. Dnes sú ale AVM oveľa presnejšie vďaka pokroku v spracovaní a analýze veľkých objemov dát, umelej inteligencií a strojovom učení.

Ako vznikol Reado AVM?

Tak, ako aj šéfkuchár si stráži svoj recept na svoju špecialitu, ani my žiaľ nemôžeme zverejniť celý matematický vzorec - unikátny algoritmus, ktorý aj v tejto chvíli spracúva a analyzuje dáta o viac ako 250 000 nehnuteľnostiach po celom Slovensku a Česku. Objem dát, ktorý by jeden človek nepracoval tak rýchlo a už vôbec nie zadarmo. Okamžité ocenenie s Reado je bezplatné.

Automatizovaný valuačný model Reado agreguje, analyzuje, porovnáva a vyhodnocuje dáta nielen o cenách nehnuteľností, ale aj o trhovej likvidite, aktuálnej ponuke na trhu, lokalite a technickom stave nehnuteľností. Lokalita je najdôležitejší atribút, ktorý častokrát je podceňovaný pri ocenení. Reado vyhodnocuje dáta o kvalite životného prostredia, občianskej vybavenosti, územnom rozvoji, doprave v okolí nehnuteľnosti, pripravenosti inžinierskych sietí, ale taktiež AVM spracúva aj demografické dáta a mnohé ďalšie faktory ovplyvňujúce trhovú cenu a výnosnosť nehnuteľnosti.

Automatizovaný valuačný model sa s každým novým ocenením spresňuje. Snažili sme sa aplikovať aj moderné techniky strojového učenia, ktoré umožňujú AVM učiť sa a zdokonaľovať samostatne. 

Na ocenenie stačí vyplniť v priebehu 3-5 minút len pár informácií o vašej nehnuteľnosti a ocenenie máte k dispozícií do pár sekúnd. Áno, aj my sme dostali spätnú väzbu, že ocenenie nebolo presné. Presnosť ocenenia je podmienená aj presnosťou a správnosťou vstupných údajov, ktoré do AVM zadávate. 

Chcete oceniť, ale aj predať vašu nehnuteľnosť?

Reado je nový a jednoduchý spôsob predaja nehnuteľnosti bez stresu a s istotou. Po získaní okamžitého bezplatného ocenenia si môžete vybrať riešenie predaja nehnuteľnosti, ktoré vám presne vyhovuje.

Reado Expert (najpopulárnejšie) - vyhodnotíme pre Vás a starostlivo vyberieme najlepšieho overeného makléra vo vašej lokalite, ktorý ponuku predstaví tisíckam záujemcov a maximalizuje váš zisk z predaja.

Reado Easy (najrýchlejšie) - získajte ponuku na kúpu už do 48 hodín od stoviek hotovostných kupujúcich na Reado.

Reado Switch (jediné na trhu) - predajte s Reado vašu nehnuteľnosť bez stresu už do 48 hodín, získajte finančné prostriedky a časový komfort na kúpu nového bývania a bývajte vo svojom aj po predaji, až kým nenájdete nové vysnívané bývanie. Sťahujete sa len raz. Do nového!

Zdieľať článok:

Ďalšie články

Moderná obývačka

Ak hľadáte tipy ako si zariadiť modernú obývačku, v ktorej sa budete cítiť komfortne, čítajte ďalej.

Turbulencie na realitnom trhu

Kým donedávna pre svet bol najväčším bojom, boj s epidémiou, bezpečnostnými opatreniami a rôznymi obmedzeniami, dnes sa pozeráme na situáciu, ktorá nám bola známa len z histórie.